Ons team zijn experts op het gebied van koken, wij hebben voor jou een uitgebreide handleiding gemaakt voor de aanschaf van de beste inductie pannen. Want, overweeg jij om jouw keuken uit te rusten met een inductie kookplaat? Dan is het belangrijk om te weten welke pannen en potten het beste werken op jouw kookplaat.

Welke soorten inductie pannen zijn er?

Er zijn veel verschillende soorten inductie pannen te verkrijgen en het kan moeilijk zijn om te bepalen welke de beste keuze is voor jouw keuken. De materialen Aluminium, Gietijzer, RVS en geëmailleerde pannen zijn de populaire opties voor jouw pannen arsenaal. Het is niet alleen belangrijk om te kijken naar inductie geschiktheid. Ook de grootte van de pannen en potten of de gerechten die je wilt klaarmaken zijn belangrijk bij het kiezen van de juiste soorten pannen.

Meest gekozen materiaal voor inductie pannen

Toch blijft de belangrijkste overweging bij het kiezen van inductie pannen het materiaal waarvan het de pannen zijn gemaakt. Inductie kookplaten werken magnetiserend, dit betekent dat de inductie pannen een magnetische bodem nodig hebben om de warmte van de kookplaat te kunnen geleiden. Boven genoemde materialen zijn allemaal geschikt voor op inductie omdat de magnetiserend zijn. Twijfel je of de bodem magnetiserend is? Als je thuis een magneet hebt, kan je deze tegen de bodem van de pan houden, als de magneet blijft vastplakken is de bodem dus magnetiserend.

Hoe groot moeten inductie pannen zijn?

Een ander belangrijk aspect bij het kiezen van inductie pannen is de grootte. Het is belangrijk om potten en pannen te kiezen die passen op de kookzones van de kookplaat. Als de grootte van de inductie pan overeen komt met de kookzone dan is de hitteoverdracht het beste. Let dus op de grootte van de pannen, kleine pannen en potten kunnen inefficiënt zijn op een grote kookzone, en een te grote pan zou teveel energie kunnen verspillen. Kies daarom altijd voor de juiste afmeting pannen. Kook je vaak grote gerechten? Kies dan een wat grotere pan. Kook je voor 1 tot 2 personen? Ga dan voor een kleinere. Je zit vaak goed met een gemiddelde afmeting en voor de zekerheid kan je ‘voor erbij’ nog een kleine pan aanschaffen mocht het nodig zijn. Bijvoorbeeld een inductie koekenpan 28 cm, samen met een koekenpan van 24 of 20 cm. Komt altijd van pas!

De vorm van de inductie bodem

Naast het materiaal en de grootte is het belangrijk om rekening te houden met de vorm en diepte van de panne. Potten en pannen met platte bodems werken het beste op inductie kookplaten omdat ze de warmte gelijkmatiger verdelen. Potten en pannen met hogere zijkanten kunnen nuttig zijn bij het koken van gerechten die meer vloeistof bevatten. Verder is de bodemdikte ook belangrijk, hoe dikker de bodem, hoe beter. Wij zijn altijd fan van de By C&P collecties, deze hebben een bodem van 4 mm wat optimaal is voor het geleiden van de hitte. Verder zijn ze ook nog eens vriendelijk geprijsd.

Onderhoud van de inductie pannen

Bij het kiezen van inductie pannen is het ook belangrijk om rekening te houden met het onderhoud en de duurzaamheid van het kookgerei. Roestvrij staal en gietijzeren pannen zijn beide duurzaam en gemakkelijk schoon te maken, terwijl geëmailleerde pannen vaak gevoeliger zijn voor beschadiging en moeilijker schoon te maken zijn. Het is nooit onverstandig om de pannen eens in de zoveel tijd even goed met de hand af te wassen en in te vetten om ze in top conditie te houden! 

Waar vind ik de beste inductie pannen?

In ons assortiment vind je inductie pannen van topkwaliteit, van betrouwbare merken zoals By C&P, Alva en GreenPan. Ons team van experts heeft deze merken zorgvuldig geselecteerd op basis van hun kwaliteit, duurzaamheid, en prestaties op inductie kookplaten. Of je nu op zoek bent naar een set van potten en pannen voor dagelijks gebruik, of naar een enkele pan voor speciale gelegenheden, ons assortiment biedt voor elk wat wils. Ontdek daarom vooral onze pannen voor inductie!

Wil je graag met ons overleggen welke inductie pannen jij het beste kan kiezen? Neem dan gerust contact op via onze mail info@cookandpan.nl. Wij helpen je graag met een op maat gemaakt advies.

×